AcasăSPORTSapunaru, eliminat in meciul cu Espanyol

Sapunaru, eliminat in meciul cu Espanyol

Fundasul roman Cristi Sapunaru a avut o evolutie execrabila in partida Real Zaragoza – Espanyol Barcelona, totul culminand cu eliminarea sa in minutul 82.
Retras din echipa nationala, Cristi Sapunaru pare sa nu o duca prea bine nici macar la formatia sa de club. Real Zaragoza a remizat pe teren propriu, sambata seara, cu Espanyol Barcelona, meci in care ex-rapidistul a avut o evolutie foarte slaba. Mai mult, in minutul 82, Sapunaru a primit cel de-al doilea cartonas galben, urmat de ”rosul” care l-a trimis la cabine inaintea colegilor sai. Eliminarea din jocul cu Espanyol ii aduce lui Cristi Sapunaru suspendarea pentru meciul urmator, cu Malaga.
In alta ordine de idei, Adrian Mutu si echipa sa, AC Ajaccio, au scos doar un rezultat de egalitate din confruntarea cu Evian (scor 1-1), derbiul formatiilor care lupta pentru evitarea retrogradarii in Franta.