AcasăSPORTRomania, victorie mare cu Turcia. Vezi golul de trei puncte al lui...

Romania, victorie mare cu Turcia. Vezi golul de trei puncte al lui Grozav!

(foto: infoo.ro)

Romania a reusit sa invinga Turcia intr-un meci din cadrul grupelor preliminare ale Cupei Mondiale din Brazilia, 2014. Golul victoriei a fost inscris de Grozav.

Nationala de fotbal a Romaniei a reusit sa se impuna, vineri noapte, in fata selectionatei reprezentative a Turciei in urma unui gol inscris de Gicu Grozav.

Turcii au fost cei care au deschis ostilitatile, atacand inca din primele secunde ale meciului. Pintilii, Bourceanu, Tatarusanu si intreaga aparare a Romaniei au reusit insa sa respinda rand pe rand toate baloanele trimise de turci.

Romania a reusit insa sa puncteze in ultimul minut al prelungirilor primei reprize cand, Pintilii trimite o pasa lunga catre Grozav, iar acesta suteaza spre poarta din care Volkan a iesit hazardat.

[youtube]tMa3xXq_2-c[/youtube]

Multumit cu golul inscris, Victor Piturca a mizat mai mult pe aparare, lucru care i-a si iesit, in cele din urma. Dominati de turci, romanii au incercat sa inscrie pe contraacat insa, din cauza inexactitatilor fotbalistilor romani, scorul a ramas 1 – 0.

In urma victoriei Romania are noua puncte, cu trei victorii din trei meciuri disputate.