AcasăSPORTRazvan Lucescu, victorie de infarct la ultima clasata

Razvan Lucescu, victorie de infarct la ultima clasata

Al Jaish, formatia antrenata de Razvan Lucescu, s-a impus, cu 2-1, in meciul disputat pe terenul formatiei Al Sailiya, in etapa a 14-a din campionatul Qatar-ului.

Calculele hartiei anticipau o victorie la scor a lui Al Jaish, iar inceputul partidei a fost la discretia oaspetilor, Martins reusind sa deschida scorul inca din minutul 3.

Al Jaish si-a mai creat cateva ocazii de a marca, dar nu a reusit sa-si mareasca avantajul.

Contrar cursului jocului, gazdele au egalat in minutul 82, Babiker transformand un penalty.

Cand nimeni nu se mai astepta, la ultima faza a meciului, Amaral a adus victoria lui Al Jaish.

In urma acestui rezultat, formatia antrenata de Razvan Lucescu se mentine pe locul 4 in clasament, la un singur punct in spatele lui Al Rayyan, ultima ocupanta a podiumului.