AcasăSPORTRapid - Universitatea Cluj 1-4. Inmormantare in Giulesti

Rapid – Universitatea Cluj 1-4. Inmormantare in Giulesti

Clujenii au facut spectacol pe terenul Rapidului

Una dintre cele mai neasteptate victorii din etapa a 32-a a Ligii I la fotbal a fost obtinuta de Universitatea Cluj, formatie care s-a impus, cu 4-1, pe terenul Rapidului, intr-un meci disputat luni seara.

Ardelenii au profitat la maxim de apatia generala in care se afla Giulestiul si a marcat gol dupa gol, imbunatatindu-si golaverajul, dar si moralul. In schimb, rapidistii au parut resemnati cu retrogradarea si au aratat ca o echipa de care nu se mai intereseaza nimeni.

Szekely a deschis scorul pentru oaspeti, inca din minutul 7, dar Ciolacu a egalat rapid, doar patru minute mai tarziu.

Reusita giulestenilor a fost un simplu foc de paie, disputa fiind la discretia clujenilor. Bogdan Apostu, Muzac si Szekely au punctat pentru Universitatea, iar scorul putea fi chiar mai mare daca bara nu se opunea la sutul lui Tony din prelungiri.

Rapid – Universitatea Cluj s-a terminat 1-4 si, in ciuda victoriei obtinute de oaspeti, este foarte posibil ca ambele echipe sa retrogradeze din cauza problemelor avute cu licenta.