AcasăSPORTPrima victorie la FED CUP (Cluj): Sorana Cirstea a adus cel dintai...

Prima victorie la FED CUP (Cluj): Sorana Cirstea a adus cel dintai punct Romaniei

Sorana (38 WTA) a avut nevoie de doar 53 de minute pentru a-si depasi adversara aflata pe locul 138 mondial

Infruntarile din cadrul Fed Cup, care se desfasoara la acest sfarsit de saptamana in Sala Polivalenta din Cluj, au inceput cum nu se poate mai bine pentru echipa Romaniei.

Sorana a intrat prima pe teren si, avand un joc bun si, totodata, sustinerea publicului clujean aflat in sala, a invins-o fara emotii, in mai putin de o ora de joc, pe Carol Zhao.

Meciul a inceput la ora 13 si s-a incheiat cu scorul 6-2, 6-2 pentru Cirstea, care a adus, astfel, cel dintai punct al romancelor, in cadrul intalnirii cu Canada, din primul tur al Grupei Mondiale II.

Al doilea meci al zilei le aduce pe teren pe Irina Begu si Bianca Andreescu, tanara jucatoare de origine romana aflata in echipa Canadei.

sursa foto: Facebook/Romania Fed Cup Team