AcasăSPORTPoker Messi! Vezi supergolurile argentinianului in victoria Barcelonei, 5-1 cu Osasuna -...

Poker Messi! Vezi supergolurile argentinianului in victoria Barcelonei, 5-1 cu Osasuna – VIDEO

In ziua in care Cristiano Ronaldo a marcat trei goluri pentru Real Madrid, rivalul Lionel Messi a vrut sa fie mai cu mot, si a inscris de patru ori in victoria Barcelonei, 5-1 cu Osasuna.

La pauza confruntarii de pe „Camp Nou”, FC Barcelona conducea cu 3-1 gruparea din Pamplona, argentinianul marcand deja doua goluri, minutele 11 si 24, ultimul din penalty. La reluare, superstarul catalanilor a mai punctat de doua ori, in minutele 56 si 58, iar marele duel de miercuri, confruntarea gigantilor Real Madrid – FC Barcelona (semifinalele Cupei Spaniei) se anunta mai tare ca niciodata. Barcelona conduce detasat in Primera Division, trupa lui Vilanova fiind la 15 puncte distanta de Real Madrid.

FC Barcelona – Osasuna 5-1. Goluri: Messi 11, 28-penalty, 56, 68, Pedro 40 / Loe 24

Barcelona: Valdés – Alves, Puyol, Mascherano, Adriano, Busquets (Song 73), Xavi (Cesc 66), Thiago, Pedro (Alexis 60), Messi, Villa.
Osasuna: Fernández – Marc Bertrán, Arribas, Flaño (Rubén 68), Nano, Lolo, Raoul Loe, Oier, Cejudo (Puñal 46), De las Cuevas (Masoud 46), J. Llorente