AcasăSPORTMutu si Sapunaru, primele goluri

Mutu si Sapunaru, primele goluri

Mutu a inceput bine, dar a sfarsit in genunchi

Fundasul roman de la Zaragoza a facut, ieri, cea mai buna partida de cand joaca pentru clubul aragonez. Tot ieri, Mutu a inscris primul gol in tricoul lui Ajaccio, in remiza apocaliptica de la Lorient.

Sapunaru, la prima reusita in Primera

Tehnicianul Manolo Jimenez l-a trimis pe jucatorul exclus de Victor Piturca de la echipa nationala pentru a sasea ora in prima echipa, iar Cristi Sapunaru a facut cel mai bun meci al sau de cand imbraca tricoul lui Zaragoza. Romanul a marcat in minutul 45 primul gol in Primera, reusita sa fiind decisiva in economia partidei.

Tot ieri, Mutu a contabilizat primul gol pentru AC Ajaccio, in confruntarea cu Lorient, terminata 4-4. Din pacate, Ajaccio a pierdut doua puncte in finalul partidei, dupa ce la pauza scorul era de 4-1 pentru corsicani!