AcasăSPORTVIDEO. Executia care i-a facut pe corsicani sa regrete transferul lui Mutu....

VIDEO. Executia care i-a facut pe corsicani sa regrete transferul lui Mutu. Meci inceput formidabil si terminat ORIBIL!

VEZI AICI VIDEO! Formatia franceza Ajaccio, la care joaca internationalul roman Adrian Mutu, a obtinut doar un egal, 1-1, in disputa cu Valenciennes de pe teren propriu, din etapa a 21-a a Ligue I.

Aruncat in lupta inca din primul minut, pe postul de varf impins, Mutu s-a batut de la egal la egal cu puternicii fundasi ai echipei adverse, facand unul dintre cele mai bune meciuri ale sale de cand a semnat cu Ajaccio.

„Briliantul” a fost principalul pericol pentru poarta lui Valenciennes, creandu-si numeroase ocazii de a marca.

Mutu a deschis scorul in minutul 30, cu o reluare din apropiere, dupa o faza la care oaspetii au solicitat offside.

In partea a doua a jocului, internationalul roman si-a continuat recitalul. Mutu a obtinut eliminarea lui Angoua din minutul 64, dar a ratat un penalty trei minute mai tarziu.

Si, in loc de 2-0 s-a facut 1-1, oaspetii reusind sa egaleze in inferioritate numerica gratie golului marcat de Nguette in minutul 69.

Ajaccio pierde doua puncte importante in lupta pentru salvarea de la retrogradare, trupa lui Mutu aflandu-se pe locul 16 in clasament, la un singur punct deasupra liniei de salvare de la retrogradare.