AcasăSPORTMutu a marcat primul gol sub culorile lui Ajaccio

Mutu a marcat primul gol sub culorile lui Ajaccio

(foto: realitatea.net)

Adrian Mutu a inscris, duminica, primul sau gol in tricoul formatiei Ajaccio, in meciul din Liga 1 a Frantei, incheiat la egalitate, scor 4-4, cu Lorient.

Romanul a marcat in minutul 11, al doilea gol al echipei sale, dupa ce Belghazouani deschisese scorul in chiar primul minut de joc, potrivit prosport.ro. Pentru formatia lui Mutu a mai punctat de doua ori Eduardo, in minutul 40, respectiv 45. Golurile formatiei Lorient au fost inscrise de Lautoa (minutul 32), Aliadiere (minutul 46), (minutul 79), Sunu (minutul 90+4).

Pentru Adrian Mutu, golul din partida cu Lorient a fost prima reusita intr-un meci oficial, de la transferul sau in Franta.  Luna trecuta, Mutu a mai inscris pentru Ajaccio, insa intr-o partida amicala.