AcasăSPORTLobont se intoarce pe banca de rezerve la AS Roma. Accident si...

Lobont se intoarce pe banca de rezerve la AS Roma. Accident si de la capat!

Lobont este scos pe tusa intr-un moment cand tocmai ce redevenise titular la AS Roma

Clubul AS Roma a anuntat, pe site-ul oficial, ca portarul Bogdan Lobont, care s-a accidentat la meciul cu Fiorentina, a suferit o fractura de piramida nazala. Revenirea sa pana la finalul sezonului este putin probabila.

„Lobont a fost supus unor investigatii la Campus Bio-Medico, acestea confirmand o fractura de piramida nazala. Fotbalistul va fi vazut de un specialist, dupa care se va face o evaluare in privinta disponibilitatii portarului pentru urmatoarele meciuri”, se arata pe site-ul asroma.it. Portarul roman a suferit o accidentare la nas, fiind inlocuit la pauza meciului pe care AS Roma l-a castigat, sambata, scor 1-0, in deplasare, in fata Fiorentinei, in etapa a 35-a a campionatului Italiei. Lobont s-a accidentat in minutul 28, la un duel cu Rodriguez. El a primit ingrijiri pe teren si apoi jocul a mai fost oprit o data deoarece romanul sangera. La pauza, Lobont a fost inlocuit cu Goicoechea. Sunt sanse minime ca fostul titular al „nationalei” sa mai joace in acest sezon.