AcasăSPORTKeseru - golgeter, Reghecampf - lider

Keseru – golgeter, Reghecampf – lider

Keseru si Reghecampf, vedete in fotbalul din Bulgaria

Internationalul Claudiu Keseru este cel mai bun marcator din campionatul Bulgariei, cu sase goluri in 12 etape.

„Varful” lui Ludogoret a marcat golul echipei sale in remiza cu Levski, de la Sofia, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Jivko Milanov, fostul jucator al Vasluiului, dar campioana en-titre a egalat dupa pauza, gratie lui Keseru, care a transformat impecabil o lovitura libera. Toti cei trei romani din lot au fost titulari la Ludogoret: Cosmin Moti si Keseru au bifat toate minutele, iar Andrei Prepelita a fost schimbat in minutul 58.
De acest egal a profitat Litex Loveci, echipa antrenata de Laurentiu Reghecampf, victorioasa cu 2-0 la Montana. In clasament, Litex este lider, cu 22 puncte, urmata de Levski, la egalitate de puncte, dar cu un golaveraj mai slab. Ludogoret completeaza podiumul, cu un punct mai putin decat cele doua rivale.