AcasăSPORTInca o victorie romaneasca la Madrid: Mihaela Buzarnescu s-a calificat in turul...

Inca o victorie romaneasca la Madrid: Mihaela Buzarnescu s-a calificat in turul doi

Victorii una dupa alta pentru romance, duminica, pe zgura de la Madrid.

Mihaela Buzarnescu s-a alaturat Simonei Halep si Soranei Cirstea, toate cele trei jucatoare din Romania trecandu-si in dreptul numelor victorii in primul lor meci disputat la actuala editie a competitiei de pe taram spaniol.

Mihaela a avut-o ca adversara, in infruntarea incheiata dupa-amiaza, pe Ajla Tomljanovic, sportiva de origine croata care joaca sub culorile Australiei. Romanca aflata pe locul 29 WTA a inchis primul set, 6-3. Cu tabela aratand 5-2, dupa o ora si 9 minute de joc, a servit pentru castigarea meciului. Mihaela a castigat si setul secund, 6-2, obtinand, gratie victoriei in fata sportivei aflate pe locul 43 mondial, „biletul castigator” pentru turul secund al Madrid Mutua Open 2019.

sursa foto: Facebook/Mihaela Buzarnescu