AcasăSPORTHalep si Cirstea, victorii la Beijing Open

Halep si Cirstea, victorii la Beijing Open

Are toate motivele sa zambeasca: e regina lumii la tenis!

Atat Simona, cat si Sorana au pornit cu dreptul in cadrul actualei editii a Beijing Open.

Constanteanca aflata pe locul 2 mondial a trecut, in doua ore si 12 minute, de americanca Alison Riske, jucatoare aflata pe locul 51 WTA, intrr-un meci deloc usor, incheiat la scorul 6-3, 3-6, 6-2, asigurandu-si prezenta in runda urmatoare a turneului din China.

Cu o victorie care i-a oferit dreptul de a juca in turul secund al Beijing Open 2017 a incheiat ziua de sambata si Sorana Cirstea. Romanca aflata pe locul 46 in topul mondial a invins-o in doua seturi pe nemtoaica Barthel, sportiva aflata la trei trepte distanta in clasament, adica pe 49 WTA, dupa un prim set decis la tie-break: 7-6, iar al doilea in care adversara Soranei a castigat un singur game – 6-1.

sursa foto: Facebook- Simona Halep/Sorana Cirstea