AcasăSPORTHalep se cearta din nou: „proasta naibii!”

Halep se cearta din nou: „proasta naibii!”

Constanteanca a rabufnit din nou, la 4 zile de la Wuhan

Simona Halep s-a calificat in turul al doilea la turneul de la Beijing, dupa victoria in fata americancei Alison Riske, cu 6-3, 3-6, 6-2, insa constanteanca si-a surprins spectatorii printr-o noua reactie nervoasa.

Constanteanca a rabufnit din nou la 4 zile de la Wuhan

Dupa ce in ultimul set al meciului, in care Riske a reusit, dupa un retur la fileu, sa restabileasca egalitatea, Simona a urlat plina de nervi: „Ma, stai ma, in teren, proasta naibii! Stai in teren si joaca!” Este a doua izbucnire a numarului doi mondial, dupa cea de  acum patru zile, la turneul de la Wuhan. Atunci, pe Simona au lasat-o nervii in timpul partidei cu Daria Kasatkina, pe care dealtfel a si pierdut-o, „certandu-se” in acelasi stil:  ”Da, ma, lung de linie, proasta naibii!”. In fine, cu nervii de rigoare, Simona a inregistrat primul sau succes in circuitul profesionist, dupa o “pauza” de 42 de zile. Simona Halep o va intalni pe Magdalena Rybarikova in turul al doilea al turneului de la Beijing. Sportiva din Slovacia, numarul 28 in clasamentul WTA, a invins-o pe Eugenie Bouchard, scor 6-4, 6-3, dupa o ora si 36 de minute de joc. Halep a intalnit-o ultima data pe Rybarikova in luna august, in Canada,  si a castigat in doua seturi, 6-3, 6-4. Competitia de la Beijing este dotata cu premii totale in valoare de 6.381.679 de dolari.