Ai o poveste fotografii, sau materiale audio/video care crezi ca merita sa fie publicate?
Home » Sport » Halep s-a calificat in optimi, Begu a pierdut meciul cu Garcia

Halep s-a calificat in optimi, Begu a pierdut meciul cu Garcia

Autor:

Ambele romance au jucat la French Open sambata, insa doar Simona a parasit terenul invingatoare.

simona 2 720x404 Halep s a calificat in optimi, Begu a pierdut meciul cu GarciaHalep si-a asigurat prezenta in optimile celui de-al doilea Grand Slam al anului dupa ce a trecut de Andrea Petkovic, nemtoaica aflata pe locul 107 mondial, in doua seturi, decisivul castigat fara drept de apel: 7-5, 6-0. Liderul mondial a incheiat meciul victorioasa dupa o ora si 28 de minute de joc, urmand sa joace in optimi cu belgianca Elise Mertens.

11219631 852070964864779 5360541618668824632 n irina 500x500 Halep s a calificat in optimi, Begu a pierdut meciul cu GarciaAproape 80 de minute a durat si meciul Irinei Begu cu frantuzoaica Garcia, a 7-a favorita la titlu. Romanca a reusit sa isi treaca in dreptul numelui un singur game in primul set si trei in al doilea, pierzand la scorul 1-6, 3-6. Caroline va juca in optimi cu fostul numar 1 WTA, nemtoaica Angelique Kerber.

sursa foto: Facebook/Simona Halep, Irina Begu