AcasăSPORTHalep, in sferturi la Indian Wells. O va avea adversara chiar pe...

Halep, in sferturi la Indian Wells. O va avea adversara chiar pe Serena Williams!

Simona continua parcursul bun la competitia de pe teren american, asigurandu-si prezenta in sferturile competitiei, unde va avea un adversar de top. Prima in top: Serena Williams!

Halep a intrat pe teren, la primele ore ale zilei de miercuri, ora Romaniei, pentru meciul contra Barborei Strycova. Cum sportiva ceha nu s-a simtit bine, s-a retras de pe teren dupa primul game al setului 2, ceea ce a insemnat ca Simona a fost declarata castigatoarea infruntarii, cu tabela arand urmatorul scor: 6-2, 1-0.

Romanca si-a aflat apoi si adversara din sferturi, nimeni alta decat Serena Williams, care a trecut fara emotii, marti, de Kateryna Bondarenko, in doua seturi 6-2, 6-2. Asadar, Simona are sansele sa obtina o noua victorie frumoasa in fata americancei aflate pe prima pozitie in ierarhia mondiala, avand nevoie sa castige meciul pentru a continua parcursul la actuala editie a turneului si pentru a-si apara trofeul castigat in 2015.

Se anunta, asadar, un meci cu totul spectaculos si plin de emotii pentru fanii Simonei Halep!

sursa foto: Facebook/Simona Halep