AcasăSPORTHalep, in semifinale la Doha. O asteapta un meci cu Muguruza

Halep, in semifinale la Doha. O asteapta un meci cu Muguruza

Simona a trecut fara mari emotii de tanara americanca Catherine Bellis, jucatoarea de 18 ani venita din calificari care a reusit recent surpriza de a o elimina din competitie pe Karolina Pliskova, si se pregateste de urmatorul meci – semifinala cu Garbine Muguruza!

Halep a castigat lejer primul set in fata jucatoarei aflate pe locul 48 mondial, scor 6-0, dupa circa o jumatate de ora de joc. In setul secund, adversara sa condus la un moment dat cu 3-2. A urmat un game intens disputat si de durata – 12 minute, pe serviciul Simonei. Romanca aflata pe locul 2 WTA l-a castigat si readus egalitatea in set, 3-3. La 5-4, Halep a cerut ca Andrei Pavel sa vina pe teren. Apoi a incheiat victorioasa meciul contra lui “CiCi” Bellis, dupa o ora si 22 de minute de joc, cu tabela aratand 6-0, 6-4.

sursa foto: Facebook/Simona Halep