AcasăSPORTGalatasaray-CFR Cluj (1-1). VEZI golurile si principalele faze ale meciului! - VIDEO

Galatasaray-CFR Cluj (1-1). VEZI golurile si principalele faze ale meciului! – VIDEO

(foto: cfr1907.ro)

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul impotriva echipei Galatasaray Istanbul, disputat marti seara.

Clujenii au fost cei care au deschis scorul in partida CFR Cluj – Galatasaray, meci din etapa a treia a grupei H a Ligii Campionilor. Golul echipei antrenate de Ioan Andone a fost marcat in minutul 19, dupa ce Camora a centrat, Kapetanos a reluat din apropierea portii, mingea l-a lovit pe Nounkeu şi a intrat în poarta turcilor.

VIDEO cu golul lui CFR Cluj şi cele mai importante faze din meci

O alta faza notabila a fost cea din minutul 35, cand portarul CFR-ului, Felgueiras, a reusit sa apere o lovitura de la 11 metri, executata de Melo. Centralul Paolo Tagliavento a dictat un penalty in favoarea formatiei din Istanbul, dupa ce Sepsi a atins mingea cu mâna în careu.

Galatasaray a egalat in minutul 77, prin Yilmaz, care a reusit sa marcheze lovind mingea cu capul, in fata portii. Dupa cele 90 de minute de joc, meciul Galatasaray-CFR Cluj s-a terminat la egalitate, scor 1-1.