AcasăSPORTFOTBAL: Steaua - Poli Timisoara 1-0. Se stiu semifinalistele din Cupa Ligii!

FOTBAL: Steaua – Poli Timisoara 1-0. Se stiu semifinalistele din Cupa Ligii!

Chipciu a adus calificarea Stelei

Steaua Bucuresti s-a calificat, joi seara, in semifinalele Cupei Ligii Romaniei, dupa ce s-a impus, cu 1-0, in meciul cu Politehnica Timisoara de pe National Arena.

Steaua s-a chinuit enorm pentru a obtine o victorie la limita, Chipciu marcand singurul gol al partidei cu o reluare plasata, din cativa metri, dupa ce Nicusor Stanciu a ratat doua lovituri de la 11 metri.

Mai mult, in repriza a doua, Poli Timisoara putea inscrie macar golul care sa duca meciul in prelungiri, dar Cojocaru a facut adevarate minuni intre buturi.

Steaua – Poli Timisoara s-a terminat 1-0 si trupa din Ghencea merge in semifinalele Cupei Ligii Romaniei, alaturi de Astra Giurgiu (3-0 la Viitorul Constanta), Concordia Chiajna (1-0 cu ASA Targu Mures) si Dinamo Bucuresti (2-0 cu CFR Cluj).