AcasăSPORTFotbal: Steaua a batut la Galati si se apropie de CFR Cluj

Fotbal: Steaua a batut la Galati si se apropie de CFR Cluj

Steaua Bucuresti a castigat, cu 2-1, derbiul cu Otelul Galati din deplasare, din etapa a 26-a a Ligii I la fotbal si s-a apropiat la numai trei puncte de liderul CFR Cluj.

Galatenii au inceput meciul mai bine si Didi a deschis scorul in minutul 34, cand a punctat cu o superba lovitura cu capul, dupa o centrare venita de pe dreapta, de la Antal.

Brazilianul Leandro Tatu a egalat in minutul 48, marcand doar al treilea sau gol in actualul sezon.

Mihai Costea, copilul-teribil al Stelei, a inscris golul victoriei in minutul 67, dupa ce a luat o actiune pe cont propriu si l-a executat pe Grahovac cu un sut pe coltul scurt.

In urma acestei victorii, Steaua se implica tot mai serios in lupta pentru titlu, in timp ce Otelul isi ia adio de la podium si are sanse minime sa mai prinda un loc european.