AcasăSPORTFiul lui Cristiano, la recitalul lui Ronaldo in Real Madrid - Getafe...

Fiul lui Cristiano, la recitalul lui Ronaldo in Real Madrid – Getafe 4-0 – VIDEO

Cristianino, fiul lui Cristiano Ronaldo, superstarul lui Real Madrid, a urmarit din tribune evolutia senzationala a portughezului in disputa cu Getafe de pe teren propriu.

Favorita certa impotriva micutei formatii de la periferia Madridului, Realul s-a chinuit serios in prima repriza, 0-0 la pauza, si a avut nevoie de inspiratia portughezului pentru a nu se face de ras.

Cristiano a luat meciul pe cont propriu in partea a doua, portughezul reusind sa paseze decisiv la golul de 1-0, marcat de Sergio Ramos, iar apoi sa-si treaca in cont un hattrick in numai 10 minute.

Scos de pe teren in minutul 73, portughezul a fost aplaudat la scena deschisa dupa o noua evolutie impresionanta.

In urma acestui succes, Realul s-a apropiat, cel putin pentru moment, la 12 puncte de liderul FC Barcelona, care diseara joaca acasa cu Osasuna.