Ai o poveste fotografii, sau materiale audio/video care crezi ca merita sa fie publicate?
Home » Sport » FED CUP. Irina Begu aduce Romaniei al doilea punct contra Canadei

FED CUP. Irina Begu aduce Romaniei al doilea punct contra Canadei

Autor:

Avand sustinerea publicului, dar si a Simonei Halep, prezenta la randul sau in tribunele salii Polivalente din Cluj, Irina a reusit sa aduca al doilea punct pentru echipa Romaniei, in confruntarea cu jucatoarele din Canada.

irina 350x233 FED CUP. Irina Begu aduce Romaniei al doilea punct contra Canadei

Dupa victorie, Irina a fost felicitata de colege si de restul echipei de Fed Cup, dar si de Simona Halep

Dupa ce Sorana castigase lejer, in mai putin de o ora, meciul contra lui Carol Zhao, Irina a avut misiune mai dificila in infruntarea cu Bianca Andreescu (canadianca de origine romana aflata, la 17 ani, pe locul 173 mondial).

Begu, bucuresteanca aflata pe locul 37 WTA a castigat primul set, dupa 40 de minute de joc, scor 6-3, l-a cedat la limita pe al doilea, 6-7 (4), pentru ca apoi sa incheie meciul in decisiv, 6-2. De altfel, la capatul celor 158 de minute de joc, Begu – vizibil bucuroasa de rezultat – le-a multumit suporterilor clujeni aflati in sala pentru sustinere si si-a manifestat regretul ca n-a reusit sa transeze situatia dupa doar doua seturi si ca i-a tinut mai mult in gradene.

sursa foto: Facebook/Romania Fed Cup Team