AcasăSPORTFC Vaslui castiga cu Astra, Becali acuza ca a fost blat!

FC Vaslui castiga cu Astra, Becali acuza ca a fost blat!

FC Vaslui s-a impus cu 2-1 in confruntarea de pe teren propriu cu Astra Ploiesti, iar moldovenii egaleaza Dinamo si CFR Cluj la puncte (52), cu precizarea ca echipa lui Ioan Andone joaca sambata seara la Piatra Neamt.
Vasluiul a revenit pe tabela de marcaj dupa ce la pauza Astra conducea cu 1-0, prin golul marcat de Amorim în minutul 32, dupa o eroarea impardonabila a goalkeeper-ului Borjan. N’Doye a egalat in minutul 55, golul celor trei puncte pentru FC Vaslui fiind opera lui M.Constantin, care a reluat spectaculos in poarta o centrare a lui Sanmartean. Astra a jucat in inferioritate numerica din minutul 64, Patrascu primind al doilea cartonas galben. Imediat dupa meci, patronul Stelei, Gigi Becali, a insinuat ca Astra a cedat deliberat cele trei puncte la Vaslui, mentionand ca fundasul M.Constantin n-avea voie sa dea gol niciodata cu latul din trei metri.