AcasăSPORTEuropa League: Fiorentina – Pandurii, scor 3-0

Europa League: Fiorentina – Pandurii, scor 3-0

Inceput spectaculos, final de cosmar pentru Pandurii Targu Jiu! Oltenii au inceput foarte bine meciul la Florenta, dar s-au pierdut cu firea dupa 20 de minute de joc si au cedat in final la o diferenta de trei goluri.

Pandurii Targu Jiu a fost invinsa de Fiorentina cu scorul de 3-0, joi seara, pe stadionul “Artemio Franchi”, intr-un meci din Grupa E a competitiei de fotbal Europa League.

Fiorentina a marcat de doua ori in prima repriza prin Joaquin (minutul 26) si Matos (minutul 34). Si dupa pauza, italienii au controlat jocul si au marcat din nou, in minutul 69, de aceasta data prin Cuadrado.

Fiorentina are 9 puncte dupa 3 etape si este ca si calificata, in timp ce echipa Pandurii ramane cu unul singur. Dnepr are 6 puncte dupa victoria cu Pacos Ferreira, scor 2-0, scrie GSP.ro.