AcasăSPORTEgal alb in amicalul Romania-Spania, disputat la Cluj

Egal alb in amicalul Romania-Spania, disputat la Cluj

Tricolorii antrenati de Anghel Iordanescu au remizat, seara trecuta, in amicalul disputat cu selectionata Spaniei, campioana a Europei.

Cei care au urmarit partida disputata seara trecuta, cu incepere de la 21.45, pe Cluj Arena, au remarcat faptul ca Stanciu si compania au avut numeroase ocazii de a marca. Din pacate, insa, pana la finele celor 90 de minute de joc si al celor patru minute de prelungiri dictate de central ul francez Buquet, tabela a aratat scor alb, 0-0.

Asadar, tricolorii au reusit un meci foarte frumos contra jucatorilor nationalei de fotbal a Spaniei, din randul carora nu au lipsit Pique, Casillas si David Silva, care au plecat, asadar, de la Cluj, in frunte cu celebrul Vicente del Bosque, fara sa marcheze vreun punct contra nationalei Romaniei.

sursa foto: facebook.com/NationalaRomanieiOfficial