AcasăSPORTDel Piero are 38 de ani, dar inca nu si-a pierdut simtul...

Del Piero are 38 de ani, dar inca nu si-a pierdut simtul portii si a facut macel in Australia – VIDEO

Certat de conducerea clubului FC Sydney ca nu-si ia in serios rolul de lider al echipei, atacantul italian Alessandro Del Piero a facut senzatie in victoria cu 7-1 obtinuta impotriva formatiei Wellington Phoenix.

Fostul atacant al lui Juventus Torino a inscris gol dupa gol in poarta nefericitului Mark Paston, oprindu-se la patru reusite intr-o singura intalnire.

Reprezentatia de gala a lui Del Piero a venit in prima repriza, cand italianul a reusit trei goluri si o pasa decisiva, astfel ca FC Sydney avea 5-0 pe tabela dupa numai 45 de minute de joc.

Atacantul si-a mai trecut un gol in cont in partea a doua a disputei, iar apoi i-a cedat locul lui Powell, fiind aplaudat la scena deschisa.

Intalnirea s-a incheiat cu un scor neverosimil, 7-1 pentru FC Sydney, grupare care a urcat deja pe locul 7 in clasament, fiind la a doua victorie consecutiva.