AcasăSPORTDe când a dat-o afară, a pierdut 7 meciuri: Mourinho, atins de...

De când a dat-o afară, a pierdut 7 meciuri: Mourinho, atins de blestemele Evei

Incidentul cu Eva Caneiro a avut loc pe 8 august. Ulterior, sexy-angajata a fost concediata

Jose Mourinho a inregistrat inca un esec pe banca lui Chelsea Londra. Marti seara, in turul 4 al Cupei Ligii Angliei, „albastrii” au cedat, la penalty-uri, in fata celor de la Stoke City, la finalul timpului regulamentar scorul fiind 1-1.

De altfel, pe „Britannia Stadium”, detinatoarea trofeului abia a reusit sa duca meciul in prelungiri, egaland in minutul 90+4 prin Remy. Cum era de asteptat, presa engleza l-a luat in colimator pe managerul de 52 de ani, purtandu-se in schimb cu manusi cu Arsene Wenger, cel care in aceeasi seara se facea de bacanie in South Yorkshire, acolo unde Arsenal era executata fara drept de apel de divizionara secunda Sheffield Wednesday (scor 0-3). Dincolo de alte pacate, lui Mourinho a ajuns sa i sa puna in carca modul grobian in care s-a  comportat cu Eva Carneiro, doamna fizioterapeut data afara la inceputul lunii august a.c., dupa un incident petrecut in timpul meciului cu Swansea. De altfel, jurnalistii britanici cred ca pe managerul lui Chelsea l-au ajuns blestemele sexy-angajatei, desi poate ca femeia nu se ocupa cu practici voodoo. Totusi, „Daily Mail” sesiseaza ca Mourinho a pierdut jumatate din partidele oficiale disputate de cand a criticat-o si a cerut concedierea Evei Caneiro si ca, in general, de pe episodul din 8 august, totul a mers pe dos pentru tehnicianul campioanei Angliei. Chelsea a pierdut 7 din cele 14 jocuri disputate in toate competitiile (0-3 cu City,1-2 cu Crystal Palace, 1-3 cu Everton, 1-3 cu Southampton, 1-2 cu West Ham – in campionat; 1-2 cu FC Porto – in Champions League;  4-5 la penalty-uri cu Stoke – in Cupa Ligii).