AcasăSPORTCu Maradona langa noi, nu ne temem nici de Noua Zeelanda!

Cu Maradona langa noi, nu ne temem nici de Noua Zeelanda!

Maradona a dat recital atat pe stadion, cat si la vestiare, dupa meci

La numai o zi dupa umilinta traita de „15-le” Trandafirului (Anglia a fost eliminata de la C.M. inca din faza grupelor!), Diego Armando Maradona a venit acasa la „prietenii” sai ca sa le faca o …aroganta.

Cel mai mare fotbalist din istorie a fost lider de galerie pe King Power Stadium, din Leicester, acolo unde Argentina a spulberat Tonga, scor 45-16, bifand al doilea succes din Grupa C. „Cu Maradona langa noi, nu ne temem nici de Noua Zeelanda!”, au exclamat „pumele” la finalul meciului, uitand, totusi, ca au jucat deja cu favoritii turneului si au pierdut, scor 16-26. Confruntarea cu Namibia, din 11 octombrie, va fi o simpla formalitate, fiind greu de crezut ca Argentina va rata victoria care ii garanteaza calificarea in „sferturi”.
La meciul cu Tonga au fost prezenti 29.124 de spectatori, dar in multe momente atentia generala s-a indreptat spre tribuna oficiala, acolo unde Diego Armando Maradona a dat recital. Imbracat intr-un tricou albastru, legendarul fotbalist argentinian le-a rasucit cutitul in rana englezilor, reamintindu-le si de golul cu mana marcat in 1986, in semifinala C.M. din Mexic, dar si de faptul ca echipa lor de rugby a pierdut calificarea in „sferturi” inainte de terminarea fazei grupelor.

120 afisari

Campania electorală pentru Primăria Capitalei, „aruncată în aer”! Cătălin Cîrstoiu, vestea momentului. Ce se întâmplă luni

Cătălin Cîrstoiu ar putea ieşi din cursa pentru Primăria Capitalei. Coaliţia PSD-PNL trebuie să ia urgent o decizie în privinţa candidatului comun.Acuzaţiile de incompatibilitate...

Irakul, atacat la o bază militară unde s-ar afla paramilitari pro-Iran. Ce spun Israel și SUA despre bombardamente (VIDEO)

Au fost explozii în Irak, azi-noapte, în apropiere de Bagdad, la o bază militară. Acolo s-ar fi aflat trupe ale armatei și foști paramilitari...