Ai o poveste fotografii, sau materiale audio/video care crezi ca merita sa fie publicate?
Scrie-ne pe pont[@]national.ro (fara [ ]) sau completeaza formularul de AICI!
Home » Sport » Cu Bouchard la psiholog

Cu Bouchard la psiholog

Autor:

Dupa ce a pierdut in fata Alexandrei Dulgheru, cea mai valoroasa jucatoare a Canadei s-a facut de ras si in partida cu Andreea Mitu, o sportiva din afara Top 100 WTA!

bouchard1 Cu Bouchard la psiholog

Eugenie Bouchard are nevoie de ajutorul unui psiholog dupa meciul cu Andreea Mit

Cea despre care Ilie Nastase afirma recent ca „nici n-am auzit de ea” s-a comportat ca o mare campioana, desi Eugenie Bouchard a fost cel mai puternic adversar intalnit pe 2015. Clasata pe locul 103 in lume, Andreea Mitu n-a acuzat socul pierderii primului set (4-6) si le-a castigat pe urmatoarele doua (6-4, 6-1). „Nici macar nu ma gandisem ca voi intra pe teren, dar Irina Begu s-a decis sa se pastreze pentru meciul de dublu, in caz ca rezultatul va fi egal. N-as fi crezut ca o pot invinge, sunt mai mult realista decat pozitiva. Totusi, in ultimul set am lasat emotiile deoparte. Am jucat fiecare punct, incat la un moment dat nici nu mai stiam cat e scorul”, a comentat Andreea Mitu la finalul meciului.

mitu Cu Bouchard la psiholog

Andreea Mitu

Presa canadiana de ieri a scris ca „Fata de aur” va merge la psiholog pentru a depasi momentele grele pe care le traverseaza in cariera. „Voi vedea ce voi face, ma gandesc chiar sa apelez la ajutor de specialitate”, a fost auzita Bouchard discutand cu cei din staff-ul personal. Ca un prim semn ca sportiva va merge la psiholog chiar saptamana aceasta sta decizia de a nu mai participa la turneul de la Stuttgart, acolo unde Simona Halep este a doua favorita.