AcasăSPORTChelsea a invins Steaua cu scorul 4-0

Chelsea a invins Steaua cu scorul 4-0

Steaua a pierdut cu 0-4, pe Arena Nationala, cu Chelsea Londra, al doilea meci jucat in grupa E a Ligii Campionilor.

Londonezii ne-au luat tare inca din startul partidei, dupa ce A. Schurrle a fost foarte aproape de a inscrie in poarta parasita de Tatarusanu, insa acoperita imediat de Florin Gardos, scrie OnlineSport.ro.

Dupa ce a pierdut pe final in Germania cu Schalke, campioana Romaniei a fost invinsa si de Chelsea, la Bucuresti, la capatul unui meci in care nu a avut practic nicio sansa.

Scorul a fost deschis de brazilianul Ramires. Doua dintre goluri au fost marcate de acesta din urma, in minutele 19 si 55, unul de Lampard, in minutul 90, iar celalalt i-a apartinut lui Georgievski, care a inscris in poarta proprie.

In primul meci din grupa E, Steaua a fost invinsa de Schalke 04, scor 3-0. Etapa viitoare, Steaua va juca, tot pe teren propriu, la 22 octombrie, cu FC Basel.