AcasăSPORTCFR Cluj - CS Severin 1-3. Oltenii se scot pe mana olteanului...

CFR Cluj – CS Severin 1-3. Oltenii se scot pe mana olteanului Trica

Poate cea mai mare surpriza din etapa a 30-a a Ligii I la fotbal s-a inregistrat joi, cand CS Severin s-a impus, cu 3-1, pe terenul lui CFR Cluj.

Desi a traversat un sezon mizerabil pe plan intern, CFR pornea mare favorita in confruntarea cu CS Severin, avand atat avantajul clasamentului, cat si palmaresul excelent cu Trica la timona.

Totusi, olteanul Trica a decis sa-si menajeze cativa jucatori de baza, iar aceasta actiune l-a costat, severinenii obtinand o victorie clara.

Eroul meciului a fost Florin Costea, fostul stelist reusind o dubla. Costea a deschis scorul in minutul 12, din centrarea lui Vranjkovici, si a inscris golul de 2-1 in finalul primei reprize, dupa o actiune personala de toata frumusetea.

Vranjkovici si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor, in minutul 59, cand a punctat din pasa lui Thomas.

CFR Cluj a trait doar din golul lui Rui Pedro, din minutul 14, prea putin pentru o echipa cu pretentii.

In urma succesului obtinut pe terenul CFR-ului, CS Severin ajunge la 27 de puncte. Oltenii au egalat la puncte pe Viitorul Constanta si spera intr-o salvare miraculoasa de la retrogradare.

sursa foto: sptfm.ro