AcasăSPORTCFR Cluj a facut scor cu Malaga B

CFR Cluj a facut scor cu Malaga B

CFR Cluj, campioana Romaniei la fotbal, a obtinut o noua victorie in cantonamentul din Marbella, trupa lui Paolo Sergio impunandu-se, cu 4-1, impotriva formatiei a doua a celor de la Malaga.

CFR-istii au intrat mai greu in meci si spaniolii au deschis scorul in minutul 27, cand Sergi l-a executat cu un sut in forta pe Mario Felgueiras.

Raspunsul a venit imediat de la Cadu, capitanul clujenilor egaland dupa numai doua minute dintr-un penalty obtinut de Kapetanos.

Dupa o prima repriza neconvingatoare, campioana Romaniei a calcat pe acceleratie in repriza a doua, cand s-a desprins pe tabela.

Deac a facut 2-1 dintr-un penalty obtinut de Rui Pedro, Kapetanos a punctat pentru 3-1 cu o superba lovitura cu capul, iar Rui Pedro a inchis tabela in minutul 89, cu un sut din apropiere.

CFR Cluj a inceput cu Felgueiras – Panin, Cadu, Piccolo, Sepsi – Gabi Muresan, Godemeche – Diogo Valente, Rui Pedro, Deac – Kapetanos.