AcasăSPORTCeahlaul - CFR Cluj 0-2 si ardelenii au trei puncte avans! ...

Ceahlaul – CFR Cluj 0-2 si ardelenii au trei puncte avans!

CFR Cluj se distanteaza in fruntea clasamentului dupa succesul, 2-0, obtinut sambata seara la Piatra Neamt. Cu 55 de puncte, ardelenii stau mai linistiti in fotoliul de lider, Dinamo si FC Vaslui  fiind la trei lungimi in spate.

Clujenii au deschis scorul in minutul 19, cand Vranjes a transformat impecabil o lovitura libera de la marginea careului. In partea secunda, CFR Cluj a cedat initiativa, cu scopul de a-si prinde adversarul pe contre. Ioan Andone sustine ca echipa sa s-a retras de buna voie, pentru a prinde adversarul pe picior gresit. Cumva, tactica impusa de oaspeti a dat roade, in prelungirile jocului Camora fructificand un contraatac in viteza initiat de Sougou. „Am suferit mult, dar e bine ca am reusit in sfarsit sa castigam. Nu ma intereseaza spectacolul absolut deloc, vreau doar rezultate. Am facut un meci bun, am incercat sa renuntam la jocul aproape exclusiv cu pasa lunga si mai ales nu am primit gol, sunt cateva plusuri in aceasta seara”, a spus dupa meci Ioan Andone