AcasăSPORTBucurie pentru echipa antrenata de Radoi: nationala U21 s-a calificat la EURO

Bucurie pentru echipa antrenata de Radoi: nationala U21 s-a calificat la EURO

A fost sarbatoare, seara trecuta, in vestiarul Nationalei de tineret, dupa reusita obtinuta in meciul contra reprezentantivei Liechtensteinului, scor 4-0.

Baietii antrenati de Mirel Radoi au castigat cu 4-0 meciul care le-a asigurat calificarea la editia de anul viitor a Campionatului European „Under 21”, din Italia si San Marino. Desi aveau nevoie de cel putin un egal pentru a se califica la competitie, fotbalistii au intrat la vestiare, dupa prima repriza a meciului disputat miercuri seara la Ploiesti, conducand cu 3-0. Golurile au fost marcate de George Puscas (minutele 14 si 39), Ianis Hagi (minutul 25) si Adrian Petre (minutul 78).

Bucuria unui asemenea rezultat a fost cu atat mai mare cu cat Romania s-a calificat dupa 20 de ani la un turneu final al Campionatului European de tineret.

sursa foto: Facebook/NationalaRomanieiOfficial