AcasăSPORTBucurie maxima pentru Becali, dupa victoria FCSB-ului in meciul cu Viktoria Plzen

Debutul perfect al echipei sale in grupele Europa League l-a facut pe George Becali sa exulte.

„Mi-a placut cel mai mult – trei goluri, spectacol, am avut inca doua ocazii clare sa marcam. Ce vrei mai mult de la fotbal decat ce bucurie ne-a facut Steluta in seara asta?”, a analizat situatia finantatorul ros-albastrilor, la plecarea de la stadion.

FCSB a invins la scor, seara trecuta, formatia ceha Viktoria Plzen, 3-0, in cadrul meciului din prima etapa a Grupei G din cadrul Europa League. Budescu a deschis scorul in meciul disputat pe Arena Nationala, in minutul 21, acelasi jucator aducand si al doilea punct in dreptul FCSB-ului, in minutul 44. Situatia de pe tabela a fost inchisa in repriza secunda, mai exact in minutul 72, cand Denis Alibec a inscris la randul sau.

Victoria de joi seara o plaseaza pe FCSB in fruntea Grupei G.

sursa foto: facebook.com/FCSBOfficial