AcasăSPORTBikini Race. Pe zapada!

Bikini Race. Pe zapada!

????????????????????????????????????

Cele mai frumoase doamne si domnisoare care nu se tem de schiuri, de placa si mai ales de racoarea zapezii s-au confruntat, ieri, la Bikini Race 2018, in Paltinis. Concursul a reunit noua concurente, cu varsta cuprinsa intre 17 si 27 de ani.

Din cele noua, Corina Tiglaru, Paula Stefanuta, Anca Tandrea si Andreea Teodorescu au fost alese de juriu sa mearga in finala competitiei Bikini Race. Cele patru fete au pornit in acelasi timp pe acelasi traseu aplicativ. Finalul a fost atat de strans incat a fost nevoie de proba video pentru a stabili castigatoarea editiei din acest an, Anca Tandrea. Clujeanca castiga pentru a doua oara consecutiv concursul si pleaca din nou in Tenerife, in campul de surf oferit de SUP Academy. Pe locul secund s-a clasat Bianca Stefanuta, care a castigat doua invitatii la Electric Castle 2018 iar ultima pozitie de pe podium a fost ocupata de Corina Tiglaru, care a castigat un set de echipament sportiv oferit de Hervis. Editia a avut cinci probe: prezentare pe catwalk, proba de ski sau snowboard slalom pe partia D a complexului Arena Platos Paltinis, proba de precizie, proba de doborat popicele si un traseu aplicativ de catarari si coborari pe obstacole create din zapada.