Ai o poveste fotografii, sau materiale audio/video care crezi ca merita sa fie publicate?
Scrie-ne pe pont[@]national.ro (fara [ ]) sau completeaza formularul de AICI!
Home » Sport » Begu, invinsa de Kvitova la Australian Open

Begu, invinsa de Kvitova la Australian Open

Autor:

Irina a avut in fata, in meciul de miercuri dimineata -ora Romaniei, o adversara in forma, care a decis soarta infruntarii din turul secund al primului Grand Slam din acest an in doar 69 de minute.

irina begu 1 350x228 Begu, invinsa de Kvitova la Australian OpenPetra Kvitova a castigat lejer primul set, 6-1, in mai putin de o jumatate de ora de joc. In setul secund, Irina Begu, romanca aflata pe locul 70 WTA, si-a trecut in dreptul numelui trei game-uri, nereusind sa intoarca soarta meciului. Astfel ca sportiva ceha clasata pe 6 mondial s-a impus cu scorul de 6-1, 6-3 si continua parcursul la Melbourne, in timp ce Irina a parasit turneul in turul II.