AcasăSPORT“Securistii tot securisti raman”

“Securistii tot securisti raman”

”Studentii” se plang ca meciul cu Dinamo a fost decis de arbitrii (sursa foto universitateacluj.ro)

Ultima confruntare din etapa a doua a Ligii I la fotbal a fost castigata de oaspeti, scor 3-2, dar ardelenii sunt total nemultumiti de prestatia brigazii conduse de Cristian Balaj.

Desi Dinamo s-a despartit de cativa oameni de baza, antrenorul Flavius Stoican face adevarate minuni pe banca echipei. Dupa 4-0 cu Otelul, Dinamo a obtinut un nou succes la Cluj, 3-2 cu Universitatea, dar victoria “cainilor” este pusa sub semnul intrebarii. Gazdele sustin ca meciul s-a decis in minutul 6, cand Robert Veselovsky a fost eliminat si Cosmin Matei a transformat penalty-ul de 1-0. Cu om in minus, clujenii au fost aproape sa produca surpriza, astfel ca ardelenii sunt de parere ca echipa ar fi putut castiga in 11 contra 11. Mihai Teja, antrenorul lui “U”, sustine ca “nu e posibil sa dai penalty si eliminare in minutul 6, pentru o asemenea faza. Trebuia sa ni se dea sansa sa ne batem de la egal la egal cu ei”. Ceilalti oficiali ai gazdelor spun ca “securistii tot securisti raman”, aluzie la trecutul lui Constantin Anghelache, presedintele lui Dinamo, dar si la perioada in care “cainii” erau frecvent favorizati de arbitrii.