AcasăOldBarÇa si Real au imbogatit pariorii cu tupeu

BarÇa si Real au imbogatit pariorii cu tupeu

Cine a avut nebunia necesara ca sa parieze sâmbata pe infrângerile suferite de Real Madrid si FC Barcelona s-a imbogatit, având in vedere ca ambele echipe au fost invinse, in etapa 34 din Primera Division, de Zaragoza, respectiv Sociedad.

Intre doua meciuri directe din semifinalele UEFA Champions League, “galacticii” si “extraterestrii” au avut timp sa-si dea cu stângul in dreptul in campionat. Aflata la opt puncte in urma Barcelonei, cu numai cinci etape inainte de finalul campionatului, Real Madrid a fost sâmbata formatia care a deschis balul etapei 34 din Primera Division. Trupa lui Mourinho a pierdut, cu 2-3, pe teren propriu, duelul cu Real Zaragoza, desi i-a avut pe teren, din primul minut, pe Casillas, Carvalho, Pepe, Ramos, Kaka, Benzema sau Higuain. Oaspetii au condus cu 2-0 si 3-1, echipa lui Aguirre obtinând o victorie care o scapa, in mare masura, de grijile retrogradarii. Inainte de startul partidei, succesul Zaragozei pe „Bernabeu“ avea o cota de 9 la majoritatea caselor de pariuri. FC Barcelona, cu Messi, Xavi sau Pique in formula de start, a pierdut, scor 1-2, partida de la San Sebastian, Real Sociedad, desi a avut 1-0 pâna in minutul 70. Succesul bascilor avea o cota ceva mai mica, 7,5, asta si pentru ca gruparea antrenata de Martín Lasarte a jucat pe teren propriu. Totusi, cine a mizat 2 la pauza si 1 la final a dat lovitura, câstigând de 44 de ori banii pariati inaintea jocului. In urma acestei victorii, si Sociedad a scapat de retrogradare. FC Barcelona pastreaza opt puncte avans fata de Real Madrid, când mai sunt patru etape de jucat din Primera, iar cele doua formatii se pregatesc pentru returul din semifinalele Champions League, de mâine seara.