AcasăOldA innebunit! Mourinho se simte lucrat de UNICEF!

A innebunit! Mourinho se simte lucrat de UNICEF!

Câstigator al duelului verbal cu Guardiola dinaintea partidei, Jose Mourinho a incheiat in lacrimi si cu nervii la pamânt episodul al treilea din seria confruntarilor cu FC Barcelona.

Incurajat de succesul din finala Cupei Spaniei (victorie cu 1-0 in prelungiri), portughezul a mizat din nou, pentru turul cu FC Barcelona, contând pentru semifinalele UEFA Champions League, pe o defensiva supraaglomerata. Insa, sistemul sau a fost dat peste cap de eliminarea lui Pepe (minutul 61). Mourinho si-a pierdut instantaneu cumpatul si l-a injurat pe arbitrul Wolfgang Stark, dupa care l-a aplaudat ironic. Reactia l-a costat scump pe tehnicianul gazdelor, care a fost trimis in tribuna. Profitând de toate aceste lucruri, catalanii s-au impus cu 2-0, gratie unei duble de vis reusite de Messi. La conferinta de presa, Mourinho s-a dezlantuit. A atacat arbitrajul germanului Stark si a pus victoria Barcelonei pe seama unei conspiratii la care au mai participat UNICEF (for cu care colaboreaza catalanii), UEFA si Angel Maria Villar (presedintele Federatiei Spaniole de Fotbal). Oficialii FC Barcelona vor depune o plângere la UEFA impotriva lui Jose Mourinho. Catalanii considera ca portughezul a lezat imaginea clubului când a sugerat ca Guardiola si oamenii lui s-au specializat in a câstiga meciuri si trofee cu scandal si cu ajutorul arbitrilor. Altfel, razboiul stelelor dintre FC Barcelona si Real Madrid se filmeaza anul acesta in doua sezoane distincte. Al patrulea episod, ultimul al stagiunii, va avea loc marti, 3 mai, pe „Camp Nou“, când se joaca revansa din semifinale. Pâna acum ambele formatii au câte o victorie, in vreme ce disputa din campionat s-a incheiat nedecis.